Venkovní olej

Technologické zařazení: 
Venkovní nátěr dřeva
Základní charakteristika: 

Vhodný pro venkovní nátěry výrobků z měkkých i tvrdých dřev. Obsahuje UV absorpční přísady, chránící dřevo proti slunečnímu záření.

Způsob aplikace: 
štětec, máčení
Tónování: 
TRIOCROM & QUATTROCROM
Přednosti: 
• trvalá konstrukční ochrana dřevěných součástí staveb • snadná aplikace • široká odstínová škála • výrazné vyniknutí kresby dřeva • obsahuje přírodní přísady bránící rozvoji dřevokazných mikroorganismů
Minimální doporučená spotřeba: 
1 lt / 15 m2 / vrstva, doporučený počet vrstev: 2
Balení: 
1 lt, 5 lt, 20 lt

Hyperticus BIO Venkovní olej je určený k ochraně a dekorativním nátěrům dřeva vystaveného extrémním povětrnostním vlivům. Během zpracování je snadno absorbován dřevem a na jeho povrchu vytváří souvislou vrstvu pigmentů chránících dřevo před rozkladným UV zářením. Povrch dřeva napuštěný Hyperticus Bio Venkovním olejem však nezůstává úplně uzavřen. Dřevo může „dýchat“ a zbavovat se snadno přebytečné vlhkosti, která se do hmoty dřeva dostala při vlhkém počasí na osmotickém principu. Hyperticus Bio Venkovní olej na dřevo omezuje pronikání vlhkosti do hmoty dřeva a omezuje tak rozvoj dřevorozkladných mikroorganismů.

Přípravek je vhodný jak k venkovním nátěrům nového dřeva, tak i k nátěrům údržbovým, tzv. revitalizačním. Vyniká velmi atraktivním probarvením dřeva se zvýrazněním jeho struktury. Dle ČSN 927/1 je jeho využití vhodné pro ochranné nátěry rozměrově nestabilních a polostabilních výrobků ze dřeva, zejména zahradních staveb, plotů, ohrad, srubů, tesařských konstrukcí, dětských hřišť, okenic, žaluzií, zahradního nábytku, dřevěných teras, fasádních obkladů z měkkých dřevin, pergol, treláží aj.

Nejčastější použití: 
Povrchová úprava srubů, plotů, pergol, treláží, teras z exotických i domácích dřev, ohrad, dětských hřišť a městského mobiliáře.
Technický list: