Pracovní pomůcky, údržba

Součástí naší nabídky, kterou považujeme za důležitou součást podpory prodeje produktů Hyperticus BIO, jsou štětce, kartáče, mořící houby a dokončovací pomůcky od italského výrobce, firmy GAMMA PENNELI. Tato nabídka představuje výběr takových pracovních pomůcek, které nejlépe odpovídají požadavkům na řádné a přitom snadné zpracování našich přípravků 

Vlna pro venkovní údržbu dřeva

Základní charakteristika: 

Hyperticus BIO Vlna pro venkovní údržbu dřeva je vhodnou pomůckou při provádění údržbových a oživovacích nátěrů venkovního dřeva, které bylo předtím ošetřeno venkovními napouštěcími oleji, fermeží, případně jinými podobnými hluboce zapouštějícími látkami. Typickou aplikací je údržba teakového zahradního nábytku, zahradních treláží a žaluzií z trvanlivých dřevin, palub lodí, dřevěných fasád z trvanlivých dřevin, atp.

Čistící prostředek na dřevo

Základní charakteristika: 

Hyperticus BIO Čistíci prostředek na dřevo je dodáván ve formě prášku, který se po rozpuštění ve vodě nanáší na povětrností opotřebované a mírně znečištěné dřevo. Používá se zejména při revitalizaci dřevěných teras, které čístí, dezinfikuje, neutralizuje a odstraňuje zvětralý zašedlý povlak.

Štětec na patinovací bělobu

Základní charakteristika: 

Štětec zvláště rovnoměrně nanáší patinovací bělobu, ať už v hustém stavu určeném k probrušování, nebo po rozředění k natírání na čisté dřevo pro následné patinování Kolorovacím olejem nebo Olejovým mořidlem

Syntetická jelenice na dolešťování

Základní charakteristika: 

Syntetická jelenice je určena na jemné doleštění plochy dokončené Tvrdovoskovým olejem nebo Lněným olejem s včelím voskem Original. Přispívá ke zlepšení omakových vlastností a zrovnoměrnění polomatného vzhledu povrchu. Leštění je možné provést i po mírném navlhčení jelenice olej-voskovým prostředkem. Použitou jelenici je nutné nechat vytvrdnout v rozloženém stavu před její konečnou lividací!

Univerzální štětec

Základní charakteristika: 

Univerzální štětec je vhodný pro jednorázové natírání řídkých i hustších Hyperticus Bio přípravků. Jeho výhodou je dobrá kapacita i trvanlivost, při zachování velmi příznívé ceny. Dodává se v šíři 70 mm.

Zatírací tamper

Základní charakteristika: 

Zatírací tamper je vhodný k tlakovému zatírání hustých i středně hustých, tónovaných i bezbarvých olejů do struktury dřeva, a to jak tónovaných, tak i bezbarvých. Typickou aplikací je nanášení Kolorovacího oleje na rovné schodišťové stupně; před jejich montáží na stanoviště. Tímto způsobem lze upravovat také např. kusový nábytek z masivního dřeva, pokud převažují rovné plochy. Tamper se namáčí do roztoku, který byl nalit do širšího kelímku tak, aby jeho hladina sahala do max. 2 cm výšky. Pak následuje zatírání roztoku kombinací krouživých i podélných tahů po upravované ploše. Na tamper se mírně tlačí, aby se co nejvíce přípravku vetřelo do struktury dřeva. Povrch je pak nutné sjednotit závěrečným setřením přebytků prostředku z upravovaných ploch.

Houba na Kolorovací olej a Olejové mořidlo

Základní charakteristika: 

Tvrdší struktura této houby se dobře uplatní při nanášení Kolorovacího oleje na členitější kusový nábytek, a také na dřevěné schody, dveře a zárubně. Houbou je možné přebytky Kolorovacího oleje přepravit na místa, kde je ho nedostatek a vmasírovat jej do dřeva tak, že není nutné následné setření nevsáknutých zbytků. Vlhkou, ale dobře odždímnutou houbu lze použít i pro závěrečné dolešťování povrchu bezbarvým Tvrdovoskovým olejem.

Kartáč na terasy včetně násady

Základní charakteristika: 

Vhodný k nejběžnějšímu způsobu očištění povrchu dřevěných teras za mokra, ať už za použití mýdlového roztoku, nebo Hyperticus Bio čistícího prostředku na dřevo.

Štětec na Kolorovací olej

Základní charakteristika: 

Objemný štetec s tvrdším vlasem je vhodný pro dokonalé roztírání Kolorovacího oleje na tesařských konstrukcích. Štětec není příliš robustní ale vzhledem k dobré kapacitě je možné jej použít i na větších plochách s minimální expozicí zbytků nátěrové hmoty do okolí.

Štětec na Olejové mořidlo

Základní charakteristika: 

Tento plochý štětec na krátké a široké násadě umožňuje velmi citlivé a detailní nanášení řidkých mořících roztoků na všechna místa jakkoliv členitého dřevěného povrchu. Zejména je vhodný pro aplikaci Olejového mořidla a Voskové lazury na povrch kusového masivního nábytku. Lze s ním však barvit i větší plochy, tj. např. dřevěné schody, dveře, zárubně, obklady atp.

Tamponovací a leštící vlna

Základní charakteristika: 

Hyperticus BIO Tamponovací a leštící vlna se používá pro nanášení olejových přípravků a vosků při barvení a povrchovém zušlechťování dřeva.
Lze ji použít i k vyhlazení dřeva po opracování brusným papírem. Vlna uhladí povrch a odstraní stopy po brusném papíru. Dřevo je pak matně lesklé a můžeme ho napustit olejem či navoskovat. Vlna dobře poslouží i k vyčištění a oživení dříve voskovaných ploch.