Teakový olej antimikrobiální

Technologické zařazení: 
Venkovní a vnitřní napouštěcí nátěr dřeva
Základní charakteristika: 

Vhodný pro venkovní nátěry dřevěných teras, roštů a treláží z exotických dřevin a červeného cedru a modřínu. Určen do prostředí s vyšší vlhkostí, tj. např. skleníky, dřevěná mola, atp.

Způsob aplikace: 
štětec
Tónování: 
TRIOCROM
Přednosti: 
• trvalá konstrukční ochrana dřeva drobné zahradní architektury • snadná aplikace • obsahuje přírodní přísady bránící rozvoji dřevokazných mikroorganismů
Minimální doporučená spotřeba: 
1 lt / 20 m2 / vrstva, doporučený počet vrstev: 1-2
Balení: 
1 lt, 5 lt

Hyperticus BIO Teakový olej antimikrobiální je určen pro vnitřní i venkovní ochranné nátěry hůře nasákavého dřeva, tj. zejména dřevin exotických, dále i listnatých sev. mírného pásma, tj např. dubu, jilmu, kaštanu, jasanu i akátu. Je vhodný i pro venkovní povrchovou úpravu dřev trvanlivých jehličin, tj. např. modřínu (jádra) a tisu. K potlačení mikrobiálního růstu a proti napadení mykotickými škůdci jsou receptuře přípravku obsažena pouze přírodní činidla. Neobsahuje syntetické biocidy ani cizorodé nanočástice.

Nejširšímu uplatnění se Teakovému oleji dostává při ochranných nátěrech dřevěných teras, roštů, treláží, pergol, dřevěných fasád i rostlého dřeva dřevěných srubů. Povrch dřeva upravený tímto přípravkem je vodoodpudivý a mechanicky odolný. Ochranný účinek se projeví zvláště ve prostředí s vyšší relativní vlhkostí vzduchu, tedy např. v bezprostřední blízkosti vodních ploch (lodní mola) nebo v prostředí husté vegetace, kde vzrůstá riziko napadení dřeva např. jednobuněčnými řasami.

Nejčastější použití: 
Dřevěné terasy a mola z dřev severního mírného pásu i z dřev exotických. Vyšší odolnost proti vlhkosti.
Skupiny: