Fermež konzervační

Technologické zařazení: 
Venkovní a vnitřní, napouštěcí nátěr dřeva
Základní charakteristika: 

Vhodná k velmi hluboko zapouštějícím a barvícím nátěrům venkovních i vnitřních výrobků ze dřeva.

Způsob aplikace: 
štětec; stříkání, máčení
Tónování: 
TRIOCROM
Přednosti: 
• mimořádně hluboký prostup přípravku hmotou dřeva • antimikrobiální ochrana dřeva zajištěna přísadami přírodního původu
Minimální doporučená spotřeba: 
1 lt / 10 m2 / vrstva, doporučený počet vrstev: 1-2
Balení: 
1 lt, 5 lt, 20 lt

Hyperticus BIO Fermež konzervační je určena pro napouštěcí a ochranné nátěry dřeva v interiéru i exteriéru. Je rovněž vhodná i k hloubkové konzervaci dřeva před aplikací vrchních olejových nátěrů. Hyperticus BIO Fermež konzervační obsahuje kromě tradičního převařeného lněného oleje i bohatý podíl oleje nýmového (Azadirachta indica), který je znám svou antimikrobiální účinností. K ochraně před hmyzími škůdci je receptura doplněna o pongamiový olej (Pongamia glabra), dodávající dřevu permanentní ochranu proti hmyzímu požeru.

Přípravek není vhodný pro povrchovou úpravu dřeva přicházejícího do styku s potravinami a zemědělskými produkty. K venkovní povrchové úpravě dřeva je vhodná jeho tónovaná verze, která zabezpečuje permanentní ochranu proti slunečnímu záření.

Nejčastější použití: 
Univerzální použití pro téměř všechny kategorie výrobků ze dřeva, zejména tam, kde je dřevo vystaveno riziku napadení dřevorozkladnými mikroorganismy.
Technický list: